Okul Tabelası Hangi Niteliklere Sahip Olmalı?

Belki de hayatımızın en güzel çağlarıdır okul yılları. Şimdilerde minicik ellerin kalem tutma çağı anaokulundan başlamaktadır. Anaokulu ve ilkokul ile ortaokul yıllarındaki arkadaşlıklar ise gelip geçicidir genellikle. Ama lise çağları öyle midir? Lise arkadaşlıkları kimi zaman bir ömür sürebilecek niteliklerdedir.

Hangimiz bir Okul Tabelası gördüğümüzde içi sızlamaz. Bizleri çok eskilere, eski anılarımıza götürür adeta. İzmir Reklam sektörü içerisinde okullarda nasibini almış durumdadır. Sonuç itibari ile sadece ticari işletmeler değil tüm kamu kurum ve kuruluşlarının da faaliyet konusu hakkında bilgi veren tabelaları vardır. Tabelacı İzmir il ve ilçelerinde her alanda hizmet vermektedir. Firmamız tarafından yapılmış olan tüm sektörlerde kullanılan tabelalara yakın çevrenizde rastlamanız mümkündür.

Fotoraf0164

İzmir Tabela firmamız tarafından ilimizde birçok okulun tabelasını da bizzat biz yapmış bulunmaktayız. Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliğine uygun koşullarda üretilen tabelaların belirli bir standardı vardır. İster anaokulu, ister ilkokul, ortaokul veya lise olsun bu kamu kurumlarının belirlenmiş standartlarda tabelalara sahip olmaları gerekmektedir. Bir Okul Tabelası yine yönetmeliğe uygun renk ve harf karakterleri ile dizayn edilmektedir.

Okulların sadece dış cephede tabelası bulunmaz. İç mekân tabelalarını da okullarda görmeniz mümkündür. Örneğin müdür odasını, öğretmenler odasını ve sınıfları işaret eden iç mekân tabelaları yine yönetmelik koşullarında tasarlanıp üretildikten sonra montajları yapılmaktadır.

Okul Tabelası için kullanılacak malzeme bellidir. Yönetmeliğe uygun şartlarda yapılacak olan bir okul tabelasında standart bir malzeme kullanılır. İzmir Tabela firmamız kalitesinden ödün vermeden tüm sektörlerde faaliyet gösterdiği gibi okullar için de tabela hizmeti verilmektedir. Bir tabelacı işini iyi yapıyor ise her sektörden müşterisi olmaktadır. Tasarım aşamasından montaj aşamasına kadar çalışmalarını özenle sürdüren firmamız sayesinde gerek dış mekân gerekse iç mekân tabelalar müşterilerin kullanımına sunulmaktadır.

Okul Tabelaları her ne kadar belirli standartlarda yapılsalar da çevrede okulun tanınmasına olanak sağlaması açısından da önem taşımaktadır. Bir öğrenciye okuduğu okulu sorduğunuzda size okulun ismini söyler, sizlerde kesinlikle görmüş olduğunuz tabela neticesinde okulun yerini direk olarak hatırlarsınız. Okul Tabelaları da akılda kalan niteliklerde hazırlanmaktadır. İzmir’e tayini çıkmış bir öğretmen Okul Tabelası sayesinde çalışacağı okulunu kolaylıkla eli ile koymuş gibi bulabilecektir.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir